top of page

Servis hodiniek

Ak ste na vašich mechanických hodinkách spozorovali výraznejšiu nepresnosť, prípadne rezerva chodu sa znížila, s najväčšou pravdepodobnosťou si žiadajú generálnu opravu.

Hodinky pracujú v sťaženom režime, kedy dochádza k rýchlemu opotrebovaniu, preto hodinky ďalej nepoužívajte. Cena za opravu sa môže zvýšiť o náklady za výmenu opotrebovaných častí.

Hodinový strojček sa maže štyrmi druhmi oleja, pričom nie každý je vhodný pre každú časť súkolesia. Na puzdre sú vymenené tesnenia (každé hodinky majú tesnenie na sklíčku, korunke a zadnom viečku). Podľa vášho priania môže byť puzdro vyleštené – hodinky tak dostanú opäť svoj šmrnc a lesk. Tlaková skúška vodotesnosti na úplný záver, či všetko tesní.

Generálna oprava spočíva v absolútnej demontáži strojčeka a puzdra. Všetky ložiská sú zbavené starého oleja, je vyčistený v špeciálnych roztokoch. Ak si niektoré diely vyžadujú výmenu, lebo vykazujú opotrebenie, sú vymenené za originálne diely. Následne je hodinový strojček zmontovaný, namazaný olejom a proces končí korekciou presnosti.

Priebeh generálnej opravy

Moje zásady

tomas_sinal_00013.jpg

Nepokúšam sa umelo zvyšovať cenu za opravu tým, že vám budem vnucovať nezmyselnú výmenu funkčných tesnení, dielov a iných služieb.

 

Stav tesnení sa dá jednoducho preveriť testom vodotesnosti a vizuálnou kontrolou. Ak sú tesnenia hodiniek opotrebované, ich výmena je samozrejme súčasťou generálnej opravy.

Súčasťou generálnej opravy nie sú originálne náhradné diely častí strojčeka a výmena skla. Z celej generálnej opravy vám môžem na požiadanie vyhotoviť a poslať fotodokumentáciu opravy, prípadne rozsah poškodenia, ak je nasnímateľný fotoaparátom.

Moje zásady

OSOBNÁ NÁVŠTEVA

Ak sa zastavíte osobne v mojej prevádzke, stanovím cenu za opravu po krátkej obhliadke hodiniek.

Nie vždy sa však dá na základe prvotnej obhliadky odhaliť stav niektorých dielov.

 

Ak pri úplnej demontáži zistím, že niektorý nadmieru opotrebovaný diel si vyžaduje výmenu, budem Vás vopred informovať o zmene cenovej kalkulácie.

Ak nemáte možnosť priniesť hodinky osobne, môžete ich poslať v poistenom balíku ku mne na adresu:

     HODINÁRSTVO Tomáš Šinál

     Haanova 13, 851 04 Bratislava

Po obhliadke hodiniek vás budem telefonicky kontaktovať a podrobne vám vysvetlím nutný rozsah opravy a cenovú kalkuláciu. Ak zhodnotíte, že je pre vás oprava cenovo nerentabilná, hodinky vám bezplatne pošlem späť.

ZASIELANIE NA SERVIS POŠTOU

108370.png
icon-avatar-0.png
tomas_sinal_00019.jpg

Aké hodinky opravujem

 Alpina               

 Audemars Piguet                 

 Baume Mercier           

 Bell & Rose     

 Blancpain                         

 Breguet         

 Cartier                   

 Certina            

 Chanel   

 Chopard              

 Eterna          

 Franck Muller         

 Hamilton        

 Hublot                          

 IWC Schaffhausen                 

 Jaeger LeCoultre    

 Longines                     

 Maurice Lacroix                        

 Montblanc                   

 Movado         

 Omega                

 Oris                          

 Patek Philippe               

 Piaget        

 Rado                  

 Raymon Weill      

 Rolex                     

 Tag Heuer                     

 Ulysse Nardin        

 Vacheron Constantin    

 Zenith                               

Ak sa na hodinkách počas nosenia na ruke vytvorí pod sklíčkom kondenzovanie, ktoré ste spozorovali pri poklese vonkajšej teploty okolia, neznamená to, že nie sú vodotesné. V hodinkách sa nachádza stopové, veľmi nepatrné vlhko. Pravdepodobne došlo ku krátkodobej netesnosti, pretože ste pravdepodobne:

  • nezaskrutkovali šrobovaciu korunku na hodinkách, ak sú hodinky takouto korunkou vybavené

  • stláčali tlačidlá na ovládanie stopiek, prípadne iných funkcií hodiniek počas, alebo bezprostredne po použití vo vode

  • vystavili hodinky prudkej zmene teploty, napríklad keď sú hodinky na priamom slnku (najmä tmavé a čierne ciferníky) a následne ich namočíte vo vode, prípadne vyššie popísané použitie v saune

Ak je na zadnom viečku vašich hodiniek napísané 50 M, znamená to, že môžu byť požité jedine vo vzdialenosti 50 metrov od vody. Jednoducho povedané...

 

V dnešnej dobe mnoho výrobcov takýchto hodiniek udáva zavádzajúci údaj o vodotesnosti pre vyššiu podporu predajnosti hodiniek. Niekedy takéto hodinky konštrukčne nezvládnu ani nápor vášho potu, alebo pokropenie vodou.

Najspoľahlivejšie vodotesné hodinky na svete sú také, ktoré máte počas plávania v suchu odložené v skrinke.

Ak nepotrebujte hodinky na meranie vodných športových výkonov, zvážte ich použitie pri kontakte s vodou. Stojí za to byť IN na pláži, alebo v bazéne a riskovať zničenie hodiniek?

Používanie hodiniek vo vode znižuje ich životnosť. Každý výrobca vodotesných hodiniek deklaruje odolnosť pred vniknutím vody do hodiniek, ale akosi sa trochu sa pozabudlo, že voda nepredstavuje riziko, len pre hodinový strojček...

Žiadne, ani tie najvodotesnejšie hodinky na svete nie sú vodotesné za každých okolností. Status vodotesnosti je podmienený stavom tesnení a spôsobom požívania.

 

Dobrá starostlivosť = dlhá životnosť. Jednoduché a predsa platné v každej oblasti.

Pár rád, ako predísť zbytočnej oprave

Rosia sa vám náramkové

hodinky?

Voda a hodinky

Vodotesnosť módnych a designových značiek

tomas_sinal_00006.jpg

Ako postupovať,

ak máte záujem o opravu

bottom of page